Klubber kan igen få eksklusivt ZHIK-klubtøj med eget logo
Dansk Sejlunions medlemsklubber kan nu bestille kvalitetsbeklædning fra ZHIK med eget klublogo – til fordelagtige priser og i samme designlinje som det danske sejlerlandshold.
Dansk Sejlunions medlemsklubber kan nu bestille kvalitetsbeklædning fra ZHIK med eget klublogo – til fordelagtige priser og i samme designlinje som det danske sejlerlandshold.
ZHIK, officiel leverandør til det danske sejlerlandshold og international frontløber inden for sejlsportsbeklædning, tilbyder igen et klubkoncept målrettet sejlklubber under Dansk Sejlunion.
Trænere, frivillige og medlemmer kan få klubtøj med både klublogo og Dansk Sejlunions logo – med op til 30 procent rabat.
Zhik er kendt for sin banebrydende innovation og har siden 2018 forsynet det danske sejlerlandshold med præstationsfremmende udstyr, der maksimerer komfort, holdbarhed og udholdenhed – og dermed sikrer, at atleterne er forberedte til de største internationale stævner.
Med en minimumsbestilling på 5.000 kr. kan klubber vælge blandt udvalgte produkter – alt fra funktionelle trænerjakker og tekniske poloer til lycra til jolleafdelingen. Al beklædning leveres med to transfer-logoer (klub + Dansk Sejlunion), maks. 10 cm bred og op til to farver.
Udpluk af produkter og priser (inkl. moms og logoer):
Partnerskabet mellem ZHIK og Dansk Sejlunion er netop blevet forlænget frem mod OL i Los Angeles 2028, og klubkonceptet er en del af samarbejdet om at styrke sejlsporten på alle niveauer – fra ungdom til elite.
For mere information og bestilling af klubtøj:
Kontakt Mads Bruun-Larsen hos ZHIK på mads@zhik.com – han guider jer hele vejen.