Sejlerlandsholdet

Atleter på Udviklingslandsholdet

Landsholdssejlere på Udviklingslandsholdet har et stort potentiale, men mangler fortsat det sidste stykke, før de er helt klar til Sejlerlandsholdet.

Senest ajurført d.7. september 2021

Udviklingslandsholdet 2021

  • Anne-Julie Foght Schütt, 49’er FX, Horsens Sejlklub
  • Iben Nielsby, 49’er FX, Horsens Sejlklub
  • Nikolaj Hoffmann Buhl, 49’er, KDY
  • Mathias Sletten, 49’er, Aarhus Sejlklub
  • Michael Hansen, 49’er, Ask
  • Daniel Nyborg, 49’er, KDY
  • Sebastian Wright Olsen, 49’er, KDY
  • Joakim Salskov-Iversen, 49’er, KDY
  • Markus Oliver Nielsen, 49’er, KDY
  • Phillip Lyngbek, 49’er, Hellerup Sejlklub
  • Laurits Vinter, 49’er, Aarhus Sejlklub/Hellerup Sejlklub
  • Marcus Langagergaard, 49’er FX, Aarhus Sejlklub       
  • Kristian Præst, 49’er, Sletten Bådeklub
  • Mads Fuglbjerg, 49’er, Aarhus Sejlklub
  • Anders Brandi Yde, 49'er, Aarhus Sejlklub
  • Frederik Fomsgaard Bruun, 49’er, Marselisborg Sejlklub
  • Natacha Violet Saouma-Pedersen, Nacra 17, KDY
  • Mathias Bruun Borreskov, Nacra 17, KDY
  • Anna Munch, Laser Radial, Kaløvig Bådelaug
  • Michala Høeg Norsell, Laser Radial, KDY
  • Andrea Schmidt, 49’er FX, Kaløvig Bådelaug
  • Johanne Schmidt, 49’er FX, Kaløvig Bådelaug
  • Georg Lauritsen, Laser Standard, KDY/Yachtklubben Furesøen
  • Andreas Krabbe-Christensen, Laser Standard, KDY
  • Christian Winkler, Laser Standard, Horsens Sejlklub       
  • Kenneth Frederiksen, Laser Standard, Sønderborg Yacht Club
  • Jakob Lejbølle, Laser Standard, Aarhus Sejlklub               
  • Sebastian Kornum, IQ Foil, Skive Sejlklub
  • Christian Justesen, IQ Foil, Skive Sejlklub
  • Mads Jepsen, IQ Foil, Juelsminde Sejlklub
  • Niklas Lillelund, IQ Foil, Århus Windsurfing Klub
  • Ellen Schouw Nielsen, 49’er FX, Marselisborg Sejlklub
  • Katrine Schmidt, 49’er FX, Aarhus Sejlklub
  • Josefine Nøjgaard, 49’er FX, Aarhus Sejlklub                   
  • Esther Bojsen-Møller, 49’er FX, Sletten Bådeklub
  • Josephine Frederiksen, 49’er FX, Sejlklubben Neptun Vejle
  • Laura Steenstrup Zeeberg, 49’er FX, Hellerup Sejlklub
  • Alfred Tang Dixen, IQ Foil, Aarhus Windsurf Klub
  • Katrine Bendix Krogh, 49’er FX, Aarhus Sejlklub
  • Katja Salskov-Iversen, 49’er FX, Hellerup Sejlklub
Rul til toppen